Ukrajna azon üzemanyag- és energetikai infrastruktúrájának kritikus létesítményeit érte találat, amelyek a katonai-ipari komplexumot támogatták. A mostani csapás válasz a Taganrog elleni légitámadásra - közölte az védelmi minisztérium. Eközben Dmitrij Peszkov hasonlóan arra utalt, hogy Oroszország méltó választ adott a repülőteret ért légicsapásra.
Az Egyesült Államok információi szerint Oroszország a közeljövőben újabb közepes hatótávolságú ballisztikus rakétatámadást tervezhet Ukrajna ellen. A támadáshoz valószínűleg az Oresnyik névre keresztelt új típusú rakétákat vetnék be, válaszul a szerda hajnalban végrehajtott, Taganrog elleni ATACMS-csapásra - írta meg a Bloomberg.
Az Egyesült Államok Rakétavédelmi Ügynöksége (MDA) hivatalosan is bejelentette, hogy a legutóbb végrehajtott tesztek során sikeresen elfogtak és megsemmisítettek egy levegőből indított, közepes hatótávolságú ballisztikus rakétát, ami fontos mérföldkő Guam védelmi képességeinek fejlesztésében. A Pentagon által közzétett információk szerint ez az első alkalom, hogy ilyen típusú elfogást hajtottak végre a térségben, ráadásul mindezt az Egyesült Államok egyik legmodernebb légvédelmi rakétarendszerével.
Oroszország új Oresnyik-rakétájának köszönhetően “minimálisra csökken” az atomfegyverek fontossága - jelentette ki m délután Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Az Egyesült Államok haditengerészete sikeresen hárított el több támadást az Ádeni-öbölben, miközben három amerikai kereskedelmi hajót kísért. A USS Stockdale és a USS O'Kane rombolók több különböző típusú fegyvert, köztük ballisztikus rakétákat is megsemmisítettek, amelyeket feltételezhetően a jemeni húszi lázadók indítottak. Az incidens során sem a kereskedelmi, sem a haditengerészeti egységek nem szenvedtek kárt - számolt be a CENTCOM.
Orosz források tették közzé a drónfelvételt egy orosz Iszkander-M ballisztikus rakéta támadásáról.
Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma pénteken ismét közzétette az orosz-ukrán háborúval foglalkozó szokásos jelentését, melyben ezúttal az Oroszország által múlt héten bevetett Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétáról írtak.
Az orosz-ukrán konfliktus eszkalálódása nyomán egyre többen tartanak egy esetleges nukleáris háború lehetőségétől. A Newsweek elemzése azt vizsgálta, milyen következményekkel járna, ha Oroszország atomfegyvert vetne be európai NATO-tagállamok fővárosai ellen. A szimulációk szerint egy ilyen támadás milliós nagyságrendű áldozatokkal járna - tudósított a Newsweek.
November 28-án csütörtökön beszélt a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezete (CSTO) csúcstalálkozóján Vlagyimir Putyin orosz elnök, ahol sok részletet megosztott Oroszország legújabb fegyveréről az Oresnyikről.
Az orosz hadsereg jelentős területi nyereségeket ért el Ukrajnában az elmúlt időszakban, miközben Moszkva folytatja a „Sátán II” néven is ismert interkontinentális ballisztikus rakéta fejlesztését. Eközben Ukrajna nyugati fegyverekkel mért csapást orosz területekre, ami további eszkalációhoz vezethet a konfliktusban - írta meg a Daily Mail.
Kilőhették Ukrajna Grim-2 hazai fejlesztésű ballisztikus rakétaindító rendszerét az orosz csapatok – derült ki friss harctéri felvételekből.
Az Oroszország által használt "Oresnyik" rakéta sokkal nagyobb rombolásra lehet képes, mint azt múlt héten láthattuk, hiszen valószínűleg robbanófej nélkül lőtték ki az oroszok Dnyipróra - mondták ukrán kormányzati források a Reutersnek.
Amerikai kutatók műholdfelvételek alapján megállapították, hogy Észak-Korea jelentősen bővíti az egyik kulcsfontosságú fegyvergyártó komplexumát. A létesítmény az Oroszország által Ukrajnában használt rövid hatótávolságú rakéták egyik típusát szereli össze, ami újabb aggodalmakat vet fel a két ország közötti katonai együttműködéssel kapcsolatban.
Az orosz elnök, Vlagyimir Putyin bejelentette, hogy folytatják a kísérleti közepes hatótávolságú ballisztikus rakéták tesztelését, miközben Ukrajna nemzetközi bűncselekménynek minősítette a területén végrehajtott nukleáris fegyvertesztet. Az esemény újabb feszültséget szított a két ország között, és nemzetközi reakciókat váltott ki - jelentette az Institute for the Study of War (ISW).
Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Nem igaz, hogy az oroszok sorozatgyártják már azt a rakétát, amely tegnap hajnalban Dnyipró városban becsapott, ez egy kísérleti rakéta volt és nagyon kevés létezik csak belőle – idézi Kirilo Budanovot, az ukrán katonai hírszerzés (HUR) vezetőjét az Ukrainszka Pravda.
Fegyverekre és az államigazgatás működtetésére érkezik a támogatás
Nem volt még ilyen rossz széria, kivéve, ha az MNB jegyzésére nézünk.
Elindítják a számlázási rendszereinek összevonását.
Egy luxusvilláért fizettek ennyit.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?